Перша лігаТопЧемпіонат України

«Прикарпаття»: підсумки першої частини сезону

У літньо-осінній частині сезону 2019/20 івано-франківське “Прикарпаття” зіграло 20 поєдинків – 19 матчів у Першій лізі та одну гру у Кубку України. На зимову перерву Команда рідного краю відпрвилась на 11-му місці у турнірній таблиці, набравши 20 очок. У чемпіонаті України “зелено-жовті” зуміли здобути шість перемог, дві гри завершили внічию і зазнали одинадцяти поразок. Івано-франківці забили на два м’ячі менше, аніж пропустили – 28 проти 30. Цікаво, що по 14 голів “Прикарпаття” забило вдома та на виїзді.

Івано-Франківськ впевнено посідає друге місце за відвідуваністю – як домашніх матчів, так і в загальному, поступаючись у Першій лізі лише Харкову. 32 550 вболівальників побувало на стадіоні “Рух” цього сезону – в середньому 3250 за одну гру. Не один раз домашні ігри “Прикарпаття” потрапляли у ТОП-5 за відвідуваністю загалом в Україні за підсумками ігрових вікендів вітчизняних чемпіонатів. А найбільшу аудиторію на домашній арені івано-франківська команда зібрала в 11-му турі з “Металістом-1925” (2:3), коли на трибуни стадіону прийшло 4300 глядачів.

ПЕРША ЛІГА: всього – 19 ігор: 6 перемог, 2 нічиїх, 11 поразок; різниця м’ячів 28-30
(вдома – 10 матчів: +3, =1, -6, м’ячі 14-14; в гостях – 9 матчів: +3, =1, -5, м’ячі 14-16)

Забито: вдома – 14 (50%), в гостях – 14 (50%), всього (сер. за гру) – 28 (1,47)
Пропущено: вдома – 14 (46,67%), в гостях – 16 (53,33%), всього (сер. за гру) – 30 (1,58)
Набрано очок: вдома – 10/30 (33,33 %), в гостях – 10/27 (37,04 %)
Найбільші перемоги: 2 (4:1 – Гірник-Спорт, 3:0 – Минай)

КУБОК УКРАЇНИ: 1 гра – 1 поразка; різниця м’ячів 1-5

Загалом до цьогорічної заявки “Прикарпаття” було внесено прізвища 28 футболістів – чотирьох воротарів і 24 польових гравців. Двоє з них – Василь Стеф’юк та Олександр Солдатенко – так і не зуміли дебютувати у складі Команди рідного краю в офіційних матчах, і в грудні стали “вільними агентами”.

Жоден з футболістів не зіграв у всіх 20 матчах. Найбільше – 19 поєдинків – провели лише двоє гравців: Роман Кузьмин і Роман Дитко. За кількістю ігрового часу, проведеного на футбольному полі, лідирує центральний захисник Василь Француз, якого вболівальники визнали найкращим гравцем “Прикарпаття” у першій частині сезону.

Набільше попереджень – по 8 жовтих карток – отримали Роман Борисевич і Роман Барчук, а загалом у пасиві івано-франківців – 53 попередження і 5 вилучень. Дві червоні картки отримав капітан команди Роман Бочкур, по одному вилученню у Барчука, Оринчака і Новака.

МАТЧІ, ХВИЛИНИ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ, ВИЛУЧЕННЯ

Матчі: 19 – Кузьмин, Дитко, 18 – Француз, Бочкур, Оринчак, Конкольняк, Борисевич, 17 – Януш, Семотюк, 15 – Цюцюра, 13 – Барчук, Худобяк, 11 – Дербах, Яневич, Шпирка, 10 – Новак, Бойко, 7 – Боришкевич, 6 – Вульчин, Геник, 5 – Піцан, Ковальчук, Хома, 4 – Радульський, 3 – Пастух, Данищук, 0 – Стеф’юк, Солдатенко.

Хвилини: 1597 – Француз, 1564 – Бочкур, 1536 – Оринчак, 1475 – Конкольняк, 1464 – Борисевич, 1267 – Кузьмин, 1102 – Барчук, 957 – Новак, 922 – Цюцюра, 905 – Дербах, 902 – Дитко, 858 – Бойко, 851 – Януш, 819 – Яневич, 800 – Семотюк, 577 – Худобяк, 530 – Шпирка, 478 – Піцан, 475 – Вульчин, 432 – Ковальчук, 374 – Боришкевич, 294 – Радульський, 286 – Пастух, 185 – Геник, 146 – Данищук, 107 – Хома, 0 – Стеф’юк, Солдатенко.

Попередження (53): 8 – Борисевич, Барчук, 5 – Дербах, Семотюк, 4 – Конкольняк, Кузьмин, 3 – Француз, Дитко, Бойко, Худобяк, 2 – Новак, Януш, Шпирка, Вульчин, Боришкевич, Данищук, 1 – Бочкур, Оринчак, Цюцюра, Яневич, Пастух, Геник, Хома.

Вилучення (5): 2 – Бочкур, 1 – Барчук, Оринчак, Новак.

Авторами забитих м’ячів у першій частині сезону стали одразу дев’ятеро гравців Команди рідного краю. Кращі бомбардири – Василь Цюцюра і Роман Барчук – забили по 5 голів. І лише Цюцюрі вдалося оформити два “дублі”. Найкращим асисентом став Ярослав Конкольняк – 5 результативних передач, а за системою “гол+пас” – знову найкращі цифри у Василя Цюцюри (5 голів + 4 передачі). По чотири голи та асисти у Романа Кузьмина.

БОМБАРДИРИ, АСИСТЕНТИ

Голи: 5 – Цюцюра, 5 (1-пен) – Барчук, 4 – Кузьмин, Худобяк, 3 – Оринчак, 2 – Француз, Дитко, 1 – Дербах, Семотюк.

Гольові передачі: 5 – Конкольняк, 4 – Кузьмин, Цюцюра, 1 – Оринчак, Борисевич, Бойко, Януш, Геник.

“Гол+пас”: 9 – Цюцюра, 8 – Кузьмин, 6 – Конкольняк, 5 – Барчук, 4 – Оринчак, Худобяк, 2 – Француз, Дитко, 1 – Борисевич, Дербах, Бойко, Януш, Семотюк, Геник.

Дублі: 2 – Цюцюра, 1 – Худобяк

Цікаво, що 16 своїх голів івано-франківська команда забивала у першому таймі, а після перерви – лише 11 м’ячів. Тоді як у власні ворота “зелено-жовті” пропускали: 15 голів у першому таймі і 17 – у другому. Найбільше 8 м’ячів “Прикарпаття” забило в останній третині першого тайму (30-45 хв.), тоді як у власні ворота пропустило ті ж 8 м’ячів в інтервалі з 60-ї по 75-у хвилини.

*примітка – враховано голи матчу “Прикарпаття” – “Авангард” (2:2), після якого команді гостей була зарахована технічна поразка 0:3.